Strefa eksperta

Zaawansowane szlaki

Dla tych, którzy szukają czegoś wymagającego i ambitnego Chętnie zaproponuję całodniowe wycieczki w Tatry Wysokie. Dostęp do niektórych tras jest utrudniony i będziesz musiał trzymać się łańcuchów lub wspinać się po drabinach, ale nie martw się, nie jest wymagane żadne doświadczenie techniczne. Zabiorę Cię na słynną Świnicę, majestatyczny Kościelec czy najwyższy szczyt Polski – Rysy.  Wędrówki z Przewodnikiem Tatrzańskim zapewniają bezpieczeństwo oraz wzbogacają wiedzę o okolicy i przyrodzie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Organizuję wycieczki indywidualne lub w małych grupach.

Cena wycieczki zawiera:

Transport tam i z powrotem z Twojego hotelu w Zakopanem
Całodzienną wycieczkę z przewodnikiem tatrzańskim.
Bilety wstępu do Tatrańskiego Parku Narodowego
Kijki trekingowe.
Potrzebny sprzęt: kask, uprząż, lonże via ferratową

Proponowane wycieczki:

1. Kuźnice – Schronisko Murowaniec – Zielony Staw Gąsienicowy – Świnicka Przełęcz – Świnica – Schronisko Murowaniec – Kuźnice
2. Palenica Białczańska – Morskie Oko – Czarny Staw Pod Rysami – Mięguszowiecka Przełęcz Pod Chłopkiem – Morskie Oko – Palenica Białczańska
3. Kuźnice – Hala Gąsienicowa – Zawrat – Dolina Pięciu Stawów – Dolina Roztoki – Palenica Białczańska
4. Palenica Białczańska – Morskie Oko – Czarny Staw Pod Rysami – Rysy – Morskie Oko – Palenica Białczańska

CENNIK
1 osoba: 1250 PLN /os
2 osoby: 700 PLN /os
3 osoby: 500 PLN /os
4 osoby: 400 PLN /os
5 osób: 350 PLN /os

Będzie więcej osób?

Sprawdź specjalny cennik grupowy.

Przydatne informacje:

– Zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i ciepłą bluzę. 
– Noś buty turystyczne, najlepiej wodoodporne.  – Na wycieczkę zabierz ze sobą plecak z napojami i przekąskami.
– Nie musisz być wykwalifikowanym turystą, chociaż zalecany jest średni poziom sprawności. 
– W schroniskach górskich można płacić wyłącznie gotówką.
– Przewodnik może zmienić trasę lub nawet podjąć decyzję o zakończeniu i powrocie z klientami, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Palenica Białczańska – Morskie Oko – Dolina za Mnichem – Szpiglasowy Wierch – Dolina Pięciu Stawów – Dolina Roztoki – Palenica Białczańska

Długa wędrówka, która wymaga dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w wędrówkach. Podczas tej wycieczki odwiedzisz najpiękniejsze doliny w Tatrach Wysokich.

Zatrzymamy się nad słynnym Morskim Okiem. Jest to największy staw polodowcowy w całych Tatrach. Nad brzegiem stawu znajduje się schronisko górskie, gdzie możemy dostać coś do jedzenia i picia. Trasa prowadzi w głąb Tatr do doliny, która znajduje się prawie 400 m wyżej. Tam nasza droga prowadzi na Szpiglasowy Wierch (2172 m npm). Z tego miejsca rozciąga się widok na wszystkie okoliczne stawy, w tym te po stronie słowackiej.

Zejście z góry jest wspomagane łańcuchami. Schodzimy w dół do Doliny Pięciu Stawów, gdzie możemy zatrzymać się w schronisku górskim. Przez Dolinę Roztoki kończymy naszą pętlę i wracamy do Palenicy Białczańskiej.

Czas: 10 h
Długość: 25 km
Najwyższy punkt: 2172 m npm
Przewyższenie: 1188 m
Transport i przewodnik tatrzański

Palenica Białczańska – Morskie Oko – Czarny Staw Pod Rysami – Przełęcz pod Chłopkiem – Morskie Oko – Palenica Białczańska

Ta wędrówka zakłada powrót tą samą trasą, ale Przełęcz pod Chłopkiem to jeden z najpiękniejszych i ekscytujących szlaków turystycznych, jakie istnieją w polskich Tatrach. Od stawu Morskie Oko wędrujemy w górę w kierunku Czarnego Stawu pod Rysami, wyższego o 177 m, który znajduje się u stóp najwyższego szczytu w Polsce.

Trasa do Przełęczy pod Chłopkiem prowadzi przez skaliste ściany i schody wspierane łańcuchami, dając nam niesamowite wrażenia przez całą drogę. Przełęcz leży na granicy ze Słowacją, co daje nam rozległą panoramę Tatr Wysokich i Zachodnich obu krajów.

Droga w dół jest taka sama jak droga w górę. Inne trasy stamtąd to wspinaczka i bardzo zaawansowane trasy, które możesz spróbować w przewodnikiem wysokogórskim.

Czas: 11 hrs
Długość: 24 km
Najwyższy punkt: 2307 m npm
Przewyższenie: 1323 m
Transport i przewodnik tatrzański

Kuźnice – Murowaniec – Czarny Staw Gąsienicowy – Zmarzły Staw Gąsienicowy – Zawrat – Świnica – Dolina Gąsienicowa – Murowaniec – Kuźnice

Kolejna wędrówka w pięknej Dolinie Gąsienicowej z jej wspaniałymi stawami. Naszym celem jest dotarcie do słynnej przełęczy Zawrat i szczytu Świnicy.

Z Zmarzłego Stawu (1766 m npm) nasza droga do Zawratu jest głównie wspierana łańcuchami. Na szczycie jest niewiele miejsca, więc nie będziemy tam długo pozostawać, aby zrobić miejsce dla innych turystów.  Stamtąd zaczynamy szlak na Świnicę. Przez długi czas był to jeden z najtrudniejszych do zdobycia szczytów w polskich Tatrach. Droga na szczyt jest również wspierana łańcuchami. Ze Świnicy schodzimy w dół w kierunku Doliny Gąsienicowej, gdzie początkowa część szlaku jest bardzo stroma i ma również łańcuchy do trzymania się.

W otoczeniu Gąsienicowych stawów wracamy do schroniska Murowaniec na przerwę, a następnie z powrotem do Kuźnic.

Czas: 11 h
Długość: 20 km
Najwyższy punkt: 2301 m npm
Przewyższenie: 1025 m
Transport i przewodnik tatrzański

1. Napisz jaka wycieczka Cię interesuje
2. napisz kiedy przyjeżdzasz
3. Zaplanujmy razem najlepszą tatrzańską przygodę!

Scroll to Top